ACYLCOFFIN tbl 450 mg/50 mg (blis.PVC/Al) 1×10 ks

ACYLCOFFIN tbl 450 mg/50 mg (blis.PVC/Al) 1×10 ks
3.6 (72.5%) 16 votes

Liek je viaczložkový, obsahuje kombináciu kyseliny acetylsalicylovej a kofeínu. Liek účinne tlmí boles... Čítať ďalej »



Popis produktu

Liek je viaczložkový, obsahuje kombináciu kyseliny acetylsalicylovej a kofeínu. Liek účinne tlmí bolesť, v ktorom účinok kyseliny acetylsalicylovej zosilňuje kofeín.  Liek sa užíva pri bolestiach hlavy, pohybového ústrojenstva, zubov, nervov a pri príznakoch spojených s náhlymi respiračnými ochoreniami chrípkového charakteru.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dávkovanie je vždy individuálne v závislosti od charakteru základného ochorenia, intenzity a frekvencie bolesti. Dospelí a dospievajúci nad 15 rokov
Jednorazová dávka pri bolesti je 1-2 tablety každých 4-8 hodín. Maximálna denná dávka sú 4 g kyseliny acetylsalicylovej (tomu zodpovedá necelých 9 tabliet tohto lieku). Deti mladšie ako 15 rokov – na odporúčanie lekára.
Liek sa podáva len výnimočne v odôvodnených prípadoch po dôkladnom zvážení pomeru rizika a prínosu. Dávkovanie kyseliny acetylsalicylovej je 30-65 mg/kg/deň.
Liek sa nesmie podávať deťom a dospievajúcim do 17 rokov pri súčasne prebiehajúcom horúčkovitom infekčnom ochorení. Pacienti s renálnou insuficienciou
Je potrebné individuálne upraviť dávkovanie. Starší pacienti
Je potrebné individuálne upraviť dávkovanie. Spôsob použitia Tablety sa užívajú celé alebo rozpustené v troche vody. Tablety majú deliacu ryhu, možno ich rozdeliť na dve rovnaké dávky. Pri podávaní vyšších dávok je vhodné zapíjať tablety alkalickou minerálkou. Tablety sa užívajú s jedlom alebo krátko po jedle. Upozornenie Liek sa neodporúča užívať ženám, ktoré sa snažia otehnotnieť. Ak to je nevyhnutné, podáva sa dávka čo najnižšia a doba liečby má byť čo najkratšia.
Počas 1. a 2. trimestra sa liek môže podať iba ak to je nevyhnutné.
Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Liek prestupuje do materského mlieka. Pri príležitostnom použití nie je prerušenie dojčenia nevyhnutné. Pri pravidelnom používaní alebo pri používaní vysokých dávok je však dojčenie potrebné včas prerušiť.  
Deti a dospievajúci do 15 rokov môžu užívať kyselinu acetylsalicylovú len po odporúčaní lekára.
Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom. Pri niektorých vírusových ochoreniach, najmä chrípke typu A, chrípke typu B a ovčích kiahňach, existuje riziko Reyovho syndrómu.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi.
Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom.
Liek obsahuje kofeín, neodporúča sa prijímať nadmerné množstvá nápojov s obsahom kofeínu alebo čierny/zelený čaj.
Nepiť alkohol.
Ďalšie upozornenia sú uvedené v SPC v časti 4.4.
Účinné látkykyselina acetylsalicylová, kofeín

info_outline Viac info o produkte


Podobné produkty