ASPIRIN COMPLEX Horúci nápoj gru por 500 mg/30 mg (vre.papier/Al/PE) 1×20 vrec.

ASPIRIN COMPLEX Horúci nápoj gru por 500 mg/30 mg (vre.papier/Al/PE) 1×20 vrec.
4.8 (95%) 12 votes

Liek obsahuje dve liečivá: kyselinu acetylsalicylovú a pseudoefedríniumchlorid. Liek má bolesť... Čítať ďalej »



Popis produktu

Liek obsahuje dve liečivá: kyselinu acetylsalicylovú a pseudoefedríniumchlorid. Liek má bolesť utišujúce, protizápalové, horúčku znižujúce vlastnosti a znižuje prekrvenie sliznice nosa. Používa sa na liečbu príznakov upchatého nosa a pri prechladnutí spojenom s bolesťou a horúčkou.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci starší ako 16 rokov
Jednotlivá dávka je 1-2 vrecká každých 4-8 hodín. Maximálna denná dávka je 6 vreciek.
Bez konzultácie s lekárom sa liek môže užívať max. 3 dni. Spôsob použitia Liek sa rozpúšťa v pohári s horúcou vodou, nie však vriacou. Pripravený nápoj sa nechá ochladiť na teplotu, pri ktorej sa dá vypiť. Granulát sa nemusí rozpustiť úplne. Liek sa užíva nezávisle od jedla. Upozornenie Liek sa neodporúča užívať ženám, ktoré sa snažia otehnotnieť. Ak to je nevyhnutné, podáva sa dávka čo najnižšia a doba liečby má byť čo najkratšia.
Liek je počas tehotenstva kontraindikovaný.
Liek je počas dojčenia kontraindikovaný.
Liek sa neodporúča deťom mladším ako 16 rokov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi.
Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom.
Liek je kontraindikovaný u pacientov užívajúcich inhibítory MAO a to i v priebehu posledných 14 dní od poslednej dávky liečiva.
Nie je vhodné súčasne užívať ďalšie prípravky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej.
Niektoré z produktov metabolizmu pseudoefedríniumchloridu sú na zozname dopingových látok, preto sa treba vyvarovať použitiu tohto lieku u aktívnych športovcov.
Liek môže ovplyvniť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje sacharózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkykyselina acetylsalicylová, pseudoefedríniumchlorid

info_outline Viac info o produkte


Podobné produkty