Ibuprofen Rapid Apotex 400 mg cps mol (blis.) 1×10 ks

Ibuprofen Rapid Apotex 400 mg cps mol (blis.) 1×10 ks
3.7 (73.75%) 16 votes

Liek obsahuje liečivo Ibuprofen, patrí do skupiny nesteroidových antiflogistík (protizápalových liekov... Čítať ďalej »



Popis produktu

Liek obsahuje liečivo Ibuprofen, patrí do skupiny nesteroidových antiflogistík (protizápalových liekov, NSAID), zmierňuje bolesť a znižuje horúčku. Liek je určený na zmiernenie od: miernej až stredne silnej bolesti (ako je bolesť hlavy, bolesť pri menštruácii a bolesť zubov) horúčky. 
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Je nutné používať najnižšiu účinnú dávku počas čo najkratšej doby nutnej na dosiahnutie zmiernenia symptómov.  Dospelí a dospievajúci s telesnou hmotnosťou ≥ 40 kg (od 12 rokov): odporúča sa 400 mg (1 kapsula). Dávku 400 mg (1 kapsulu) je možné v prípade potreby podať opakovane s odstupom najmenej 6 hodín od predchádzajúcej dávky. Nepoužíva sa viac ako 1200 mg ibuprofenu (3 kapsuly) počas 24 hodín. Starší pacienti a pacienti s poškodením obličiek a pečene (miernou až stredne ťažkou poruchou funkcie) majú vždy začať liečbu najnižšou účinnou dávkou, odporúča sa starostlivé monitorovanie. Liek je určený iba na krátkodobé použitie. Pokiaľ je nutné liek užívať dlhšie ako 4 dni u bolesti alebo 3 dni u horúčky, alebo pokiaľ sa symptómy zhoršia, pacient sa má obrátiť na lekára. Spôsob použitia Kapsula sa prehltne vcelku a zapije sa vodou. Pokiaľ pacient pociťuje mierne zažívacie ťažkosti, odporúča sa užívať tento liek s jedlom alebo mliekom na prevenciu tráviacich problémov. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva.
Dojčenie zvyčajne nemusí byť prerušené pri krátkodobom podávaní odporúčaných dávok (konzultovať s lekárom).
Liek nesmú užívať deti mladšie ako 12 rokov a dospievajúci s telesnou hmotnosťou nižšou ako 40 kg.
Liek sa nesmie užívať pri krvácaní z GIT alebo perforácií v anamnéze vo vzťahu k predchádzajúcej liečbe nesteroidovými antiflogistikami.
Nesmie sa užívať pri aktívnom alebo rekurentnom peptickom vrede/krvácaní v anamnéze (dve alebo viac epizód preukázanej ulcerácie alebo krvácania), pri poruchách zrážania.
Liek sa nesmie užívať u pacientov so závažnou poruchou funkcie pečene, závažnou poruchou funkcie obličiek alebo so závažným zlyhávaním srdca.
Pacienti, ktorí pociťujú závraty, ospalosť, točenie hlavy alebo poruchy zraku počas užívania lieku, nemajú viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol.
Účinné látkyibuprofén

info_outline Viac info o produkte


Podobné produkty