NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sup 1×10 ks

NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sup 1×10 ks
4.5 (90.77%) 13 votes

Ibuprofén patrí medzi nesteroidové antiflogistiká (NSAID). Tieto lieky účinkujú tak, že menia spôsob, akým organizmus reaguje na bolesť, ... Čítať ďalej »



Popis produktu

Ibuprofén patrí medzi nesteroidové antiflogistiká (NSAID). Tieto lieky účinkujú tak, že menia spôsob, akým organizmus reaguje na bolesť, opuchy a vysokú telesnú teplotu. Používa sa na symptomatickú liečbu:
horúčky miernych až stredne silných bolestí.

Liek sa odporúča používať, keď nie je možné perorálne podávanie (ústami), napríklad pri vracaní. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy 1 čapík obsahuje 125 mg ibuprofénu.

Deti s telesnou hmotnosťou 12,5-17 kg (približne 2-4 roky): na začiatku liečby sa aplikuje 1 čapík. Ďalší čapík sa v prípade potreby môže aplikovať až po uplynutí 6-8 hodín. Počas 24 hodín sa môžu aplikovať maximálne 3 čapíky.

Deti s telesnou hmotnosťou 17-20,5 kg (približne 4-6 rokov): na začiatku liečby sa aplikuje 1 čapík. Ďalší čapík sa v prípade potreby môže aplikovať až po uplynutí 6 hodín. Počas 24 hodín sa môžu aplikovať maximálne 4 čapíky.

Maximálna celková denná dávka ibuprofénu je 20-30 mg/kg telesnej hmotnosti, rozdelená do 3-4 jednotlivých dávok. Spôsob použitia Čapíky sú určené na aplikáciu do konečníka, pričom sa najprv zavedie špička čapíka. Pre uľahčenie zavádzania je možné čapík zahriať v dlaniach. Upozornenie Liek je kontraindikovaný u detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 12,5 kg (približne 2 roky).
Liek sa môže používať maximálne počas 3 dní, ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršia, vyhľadať lekára.
Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek neodporúča užívať, po konzultácii s lekárom sa môže použiť iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Starší pacienti, pacienti s renálnou alebo hepatálnou nedostatočnosťou: používanie lieku konzultovať s lekárom.
Uchovávať pri teplote do 25 °C.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyibuprofén

info_outline Viac info o produkte


Podobné produkty