Panadol Extra Novum tbl flm 500 mg/65 mg (blis.) 1×24 ks

Panadol Extra Novum tbl flm 500 mg/65 mg (blis.) 1×24 ks
3.3 (66.67%) 18 votes

Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv, ktoré sú účinné proti bolesti a horúčke: paracetamol a k... Čítať ďalej »



Popis produktu

Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv, ktoré sú účinné proti bolesti a horúčke: paracetamol a kofeín. Paracetamol zaisťuje úľavu pri bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Kofeín zvyšuje analgetický účinok paracetamolu, zmierňuje únavu, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. 
Liek je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov a bolestiach pri menštruácii. Liek tiež prináša úľavu od nepríjemných príznakov chrípky a prechladnutia ako sú bolesti svalov, kĺbov, bolestí v hrdle a znižuje horúčku.
Len na odporučenie lekára sa liek môže užívať na potlačenie bolesti pri reumatických ochoreniach ako je artróza (degeneratívne kĺbové ochorenie) a neuralgia (bolesť pociťovaná v oblasti nervu).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 15 rokov:
U pacientov s telesnou hmotnosťou 34-60 kg sa podáva 1 tableta podľa potreby 1-4x denne, s časovým odstupom medzi jednotlivými dávkami najmenej 4 hodiny.
U pacientov s telesnou hmotnosťou nad 60 kg sa podáva 1-2 tablety podľa potreby 1-4x denne, s časovým odstupom medzi jednotlivými dávkami najmenej 4 hodiny. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 g paracetamolu (2 tablety), maximálna denná dávka sú 4 g paracetamolu (8 tabliet). Pri dlhodobej terapii (viac než 10 dní) dávka za 24 hodín nemá prekročiť 2,5 g.

Dospievajúci vo veku 12-15 rokov:
Podáva sa 1 tableta podľa potreby 1-3x denne, s časovým odstupom medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 tableta. Maximálna denná dávka sú 3 tablety za 24 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min je možné podávať 500 mg každých 6 hodín, pri hodnote nižšej než 10 ml/min každých 8 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie pečene:
U pacientov s ľahkou a stredne ťažkou poruchou funkcie pečene je potrebné podávať liek s opatrnosťou. U pacientov s ťažkou poruchou funkcie pečene je liek kontraindikovaný. Spôsob použitia Tablety sa užívajú vcelku, nezávisle od jedla (užívanie po jedle môže viesť k zníženiu účinku) a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Je nutné dodržať minimálne odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené v časti Dávkovanie a dávkovacie schémy). Upozornenie Počas tehotenstva sa liek neodporúča. Kombinácia paracetamolu s kofeínom sa počas tehotenstva neodporúča pre možné zvýšenie rizika spontánneho potratu spojeného s konzumáciou kofeínu.
V období dojčenia sa liek neodporúča.
Deťom do 12 rokov liek nie je určený.
Počas liečby sa nesmú piť alkoholické nápoje.
Konzumácia nadmerného množstva kávy alebo čaju spolu s užívaním lieku môže spôsobiť pocit napätia a podráždenosti.
Počas liečby sa nemajú súbežne užívať iné lieky obsahujúce paracetamol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyparacetamol, kofeín bezvodý

info_outline Viac info o produkte


Podobné produkty