Panadol Novum 500 mg tbl flm (blis.PVC/Al) 1×24 ks

Panadol Novum 500 mg tbl flm (blis.PVC/Al) 1×24 ks
3.6 (72.5%) 16 votes

Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti aj horúčke. Používa sa:  na zmiernenie miernej až stredne silne... Čítať ďalej »



Popis produktu

Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti aj horúčke. Používa sa:  na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, migréne, bolesti chrbta, zubov, bolesti pri menštruácii. pri nepríjemných príznakoch chrípky a prechladnutia, ako je bolesť svalov, kĺbov a bolesť hrdla a znižuje horúčku. na odporučenie lekára sa liek môže užívať na potlačenie bolesti pri niektorých reumatických ochoreniach, napríklad artróze (degeneratívne ochorenie kĺbov) a neuralgii (bolesť pociťovaná v oblasti nervu).
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 15 rokov
– s telesnou hmotnosťou 34-60 kg: podáva sa 1 tableta ako jednorazová dávka. Časový odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
– s telesnou hmotnosťou nad 60 kg: podáva sa 1-2 tablety ako jednorazová dávka. Odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
Najvyššia jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety), maximálna denná dávka sú 4 g (8 tabliet).
Pri dlhodobej liečbe (dlhšie ako 10 dní) sa nemá počas 24 hodín prekročiť dávka 2,5 g (5 tabliet). Dospievajúci vo veku 12-15 rokov
Podáva sa 1 tableta s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín.
Maximálna denná dávka paracetamolu je 3 g (6 tabliet). Deti vo veku 6-12 rokov
– s telesnou hmotnosťou 21-32 kg: podáva sa 1/2 tablety.
– s telesnou hmotnosťou od 33 kg: podáva sa 1 tableta.
Jednotlivé dávky sa podávajú s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín.
Deti s hmotnosťou 21-24 kg: maximálna denná dávka je 1,25 g (2 a 1/2 tablety).
Deti s hmotnosťou 25-32 kg: maximálna denná dávka je 1,5 g (3 tablety).
Deti s hmotnosťou 33-40 kg: maximálna denná dávka je 2 g (4 tablety).
Medzi jednotlivými dávkami sa musí dodržať minimálny interval 4 hodiny. Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min možno podávať 500 mg (1 tableta) každých 6 hodín, pri hodnote nižšej ako 10 ml/min každých 8 hodín. Dĺžka liečby:
Liek sa môže užívať bez konzultácie s lekárom najdlhšie 7 dní, u detí najdlhšie 3 dni. Ak nedôjde do 3 dní k zníženiu horúčky a do 5 dní k ústupu bolesti alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky či neobvyklé reakcie, je potrebné navštíviť lekára. Spôsob použitia Tableta sa má prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, nezávisle od jedla. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami uvedené vyššie. Upozornenie Počas tehotenstva sa nepreukázali škodlivé účinky paracetamolu v odporúčaných dávkach.
Pri krátkodobej liečbe a súbežnom starostlivom sledovaní dojčaťa nie je nutné dojčenie prerušiť.
Liek nie je určený pre deti mladšie ako 6 rokov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hepatálnou insuficienciou.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s akútnou hepatitídou.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hemolytickou anémiou.
Počas liečby sa nemá konzumovať alkohol (riziko hepatotoxicity).
Súbežné dlhodobé užívanie paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej alebo iných nesteroidných protizápalových liekov môže viesť k poškodeniu funkcie obličiek.
Paracetamol zvyšuje účinok antikoagulačných liečiv (warfarín, kumarínové deriváty) (zvýšené riziko krvácavosti).
Tablety obsahujú zmes sodných solí parabénov.
​Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyparacetamol

info_outline Viac info o produkte


Podobné produkty