PARALEN 100 100 mg, 5 čapíkov

PARALEN 100 100 mg, 5 čapíkov
4.2 (84.29%) 14 votes

Paracetamol, liečivo v lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu.  Čap&... Čítať ďalej »



Popis produktu

Paracetamol, liečivo v lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. 
Čapíky sa používajú u detí s telesnou hmotnosťou od 7 kg na zníženie zvýšenej telesnej teploty pri chrípkových ochoreniach a ako doplnková liečba horúčky pri iných ochoreniach.
Ďalej sa liek používa pri bolesti rôzneho pôvodu, napríklad pri bolestiach hlavy, zubov vrátane bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov a pri bolesti kĺbov a svalov sprevádzajúcej chrípkové ochorenia.
Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy 1 čapík obsahuje 100 mg paracetamolu.

Deti s telesnou hmotnosťou 7-13 kg: aplikuje sa jednorázovo 1 čapík.
Deti s telesnou hmotnosťou 14-20 kg: aplikujú sa jednorázovo 2 čapíky.
Podľa potreby sa jednotlivá dávka môže podať 3-krát denne najmenej v 6-hodinových odstupoch medzi jednotlivými dávkami.
Celková denná dávka paracetamolu nemá prekročiť 60 mg/kg telesnej hmotnosti dieťaťa, rozdeľuje sa na 3 čiastkové dávky. Na jednorazové podanie je dávka 10-15 mg/kg telesnej hmotnosti.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Pri ťažkej poruche funkcie obličiek s hodnotami klírensu kreatinínu < 10 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 8 hodín.
Pri klírense kreatinínu 10-50 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie pečene:
U týchto pacientov nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

Dĺžka liečby:
Liečba nemá bez súhlasu lekára trvať dlhšie ako 3-5 dní. Ak sa príznaky nezlepšia do 2 dní alebo ak sa zhoršia, je potrebné obrátiť sa na lekára. U dojčiat je nutné konzultovať každé horúčkovité ochorenie okamžite s lekárom. Spôsob použitia Liek je určený len na zavedenie do konečníka. Čapík je potrebné zbaviť obalu a jemne zaviesť do konečníka. Po zavedení čapíka sa majú stlačiť na 1-2 minúty sedacie svaly rukou k sebe a je potrebné sa uistiť, že čapík zostal v konečníku. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené v časti Dávkovanie a dávkovacie schémy). Upozornenie U detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 7 kg je liek kontraindikovaný.
Nepodávať súbežne iné lieky s obsahom paracetamolu.
Paracetamol sa môže podávať počas tehotenstva ak je klinicky indikovaný, avšak má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou. V prvom trimestri tehotenstva sa má použitiu paracetamolu vyhnúť.
Počas krátkodobej liečby nie je potrebné prerušiť dojčenie za predpokladu starostlivého sledovania dojčaťa. 
Uchovávať pri teplote do 25 °C.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Účinné látkyparacetamol

info_outline Viac info o produkte


Podobné produkty